Verricht uw bedrijf werk met een verhoogd risico? Dan is het verstandig dat uw medewerkers het VCA-certificaat hebben. Dat vergroot de veiligheid op de werkplaats. Het VCA-certificaat wordt ook steeds belangrijker voor het mogen uitvoeren van opdrachten. Quinton biedt de cursus Basisveiligheid VCA.
Via e-learning, eventueel klassikaal
U volgt deze e-learning-cursus thuis: via pc, tablet of mobieltje. Op verzoek geven we een klassikale cursus (veelal incompany). Bijvoorbeeld als uw medewerkers niet handig zijn met de pc of de Nederlandse taal niet machtig zijn. Ook is een voorleesexamen mogelijk.
Inhoud cursus VCA-basis
De cursus leidt op voor het examen Basisveiligheid VCA. U krijgt kennis van en inzicht in de vele aspecten van veiligheid tijdens de arbeid. Onderwerpen:
- Arbeidsomstandigheden-wetgeving
- Risico’s, veiligheid, ongeval en preventie
- Gevaarlijke stoffen
- Brand- en explosiegevaar
- Hand- en machinaal gereedschap
- Elektriciteit
- Hijsen en tillen, struikelen, uitglijden en verstappen
- Werken op hoogte
- Persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM)
- Werkvergunningen en besloten ruimten
Examen met meerkeuzevragen en afgenomen door VCA Infra
Geldigheid van het certificaat
Het VCA-basis certificaat is 10 jaar geldig.
Aantal deelnemers
Voor de e-learning is geen minimum of maximum aantal deelnemers. Het examen is echter beperkt toegankelijk.
Indien u een klassikale les wenst, is dit uiteraard ook mogelijk. Zowel voor individuele inschrijvingen als voor groepen tot 20 personen.